YC324-JK-0747KL
YAGEO
YAGEO YC324-JK-0747KL
image shown is a representation only
YC324-JK-0747KL
Description: CN2012R4 47K 5% 0,125W CONVEX Supplier: YAGEO Matchcode: CN2012R447K5% Rutronik No.: WWN3486 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 2012 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
47K Ω
Package
2012
Res.tolerance
5 %
No.resistors
4
Power rating
0.125 W
Termination
CONVEX
Max.oper.volt.
200 V
No.pins
8
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Temp.coeff.
200 ppm