R1S8-3.305-R
RECOM
RECOM R1S8-3.305-R
image shown is a representation only
R1S8-3.305-R
Description: DC/DC Mod 3.3V to 05V 1W 1kV SMD Supplier: RECOM Matchcode: R1S8-3.305-R Rutronik No.: ICDCDC4900 Unit Pack: 500 MOQ: 500 package: SMD 8 Pin Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
5 W
Vin(min)
2.97 V(DC)
Vin(max)
3.63 V(DC)
V out
05 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
200 mA
Isolated
YES
Isolation
1 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
0 %
Series
Econoline
Automotive
NO
Package
SMD 8 Pin
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
ABC-Code
A
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Compatible
RECOM
RECOM RLS-126
RLS-126
Semiconductors
  • Line Inductor for Recom DC/DC
  • package: open Frame
  • Packaging: BAG
Best Choice
Alternatives
RECOM R1S-0505/H-R
R1S-0505/H-R
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 1W 3kV...
  • package: SMD 5 Pin
  • Packaging: REEL
Topseller
RECOM R1SX-0505/H-R
R1SX-0505/H-R