AS6C62256-55SCN
ALLIANCE
ALLIANCE AS6C62256-55SCN
image shown is a representation only
AS6C62256-55SCN
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Density
256K bit
Organisation
32Kx8
Access Time
55 ns
U(cc)
3,3/5,0 V
Package
SOP28
U(cc) min
2.7 V
U(cc) max
5.5 V
Permis.T(A) min
0 °C
Permis.T(A) max
70 °C