AS6C62256-55SINTR
ALLIANCE
ALLIANCE AS6C62256-55SINTR
image shown is a representation only
AS6C62256-55SINTR
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Density
256K bit
Organisation
32Kx8
Package
SOP28
U(cc) min
2.7 V
U(cc) max
5.5 V
Permis.T(A) min
-40 °C
Permis.T(A) max
85 °C