AS6C8016-55ZINTR
ALLIANCE
AS6C8016-55ZINTR
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Density
8M bit
Organisation
512Kx16
Access Time
55 ns
U(cc)
3,3/5,0 V
Package
TSOP44
U(cc) min
2.7 V
U(cc) max
5.5 V
Permis.T(A) min
-40 °C
Permis.T(A) max
85 °C