CY62256NLL-55SNXI
ALLIANCE
ALLIANCE CY62256NLL-55SNXI
image shown is a representation only
CY62256NLL-55SNXI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Density
256K bit
Organisation
32Kx8
Access Time
70 ns
U(cc)
5.0 V
Package
SOP28
U(cc) min
4.5 V
U(cc) max
5.5 V
Permis.T(A) min
-40 °C
Permis.T(A) max
85 °C