TAP106M025CRW
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TAP106M025CRW
image shown is a representation only
TAP106M025CRW
Description: TT 10uF 25V 20% P5 Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TT10U25205,0 Rutronik No.: KTA5659 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10µ F
U(N)
25 V
Pitch
5 mm
ESR
2.5 Ohm
Tolerance
20 %
Leakage current
2 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Width
5.5 mm
Height
10.5 mm
Automotive
NO
Case code
E
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C