JS203011JAQN
C&K
C&K JS203011JAQN
image shown is a representation only
JS203011JAQN
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Termination
SMT
Contact type
DP3T
Switch function
ON-ON-ON
Model construct
Straight
Mounting
PCB
Ground
No Y/N
Sealing
No
max.Volt/Switch
6 DC V
Operating life
5000 cycles
Dimension
12x3,6 mm
Total high/long
H3,6 mm
Actuator size
2 mm
Pitch
2 mm
Operating temp.
-40 to 85 °C
Automotive
NO
max. I/ Switch
300 mA