RTAP32S06W25FS
C&K
C&K RTAP32S06W25FS
image shown is a representation only
RTAP32S06W25FS
Description: THT 6 pos. 25MM actuator 30° Supplier: C&K Matchcode: RTAP32S06W25FS Rutronik No.: SWITCH8160 Unit Pack: 48 MOQ: 48 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Termination
THT
Code
HEXA-COMPL
Plating
Ag
No.of poles
2
No.of positions
6
Model construct
Straight
Stop position
Yes Y/N
Ground
No Y/N
Sealing
NO
max. I/ Switch
150 mA
Width
22 mm
Diameter
6.0 mm
Operating temp.
-20 to 70 °C
Actuator size
25 mm
Height
43.6 mm
Length
25.8 mm
Operating life
10000 cycles
Pitch
2.5 mm