FB2504-B125/110-25
FAGOR
FAGOR FB2504-B125/110-25
image shown is a representation only
FB2504-B125/110-25
Description: BRIDGE-RECT. 25A 400V FB Supplier: FAGOR Matchcode: FB2504-B125/110-25 Rutronik No.: BG4122 Unit Pack: 50 MOQ: 500 package: FB Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
I(F)
25 A
U(RRM)
400 V
Package
FB
Packaging
BULK
U(F)
1.1 V
T(j)max
150 °C
I²t
450 A²t
RoHS Status
RoHS-conform
I(FSM)
75 A
Automotive
NO
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Thailand
ABC-Code
A
Supplier Lead time
14 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
VISHAY
VISHAY GBPC2506W-E4/51
GBPC2506W-E4/51
Semiconductors
  • BRIDGE-RECT. 25A 600V GBPC-W
  • package: GBPC-W
  • Packaging: BULK
Topseller
VISHAY
VISHAY GBPC2508W-E4/51
GBPC2508W-E4/51
Semiconductors
  • BRIDGE-RECT. 1-PH 25A 800V...