BAS7004E6327HTSA1
INFINEON
INFINEON SP000010253
image shown is a representation only
BAS7004E6327HTSA1
Description: SCHOTTKY-DIODE 0,07A 70V SOT23 Supplier: INFINEON Matchcode: BAS70-04 E6327 Rutronik No.: DSKYS4804 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOT23 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
70 V
Configuration
SINGLE
I(F)per diode
0.07 A
V(F)
0.75 V
Mounting
SMT
Technology
Schottky
T(j) max
150 °C
I(FSM)
0.1 A