CY7C1041G30-10BAJXET
INFINEON
CY7C1041G30-10BAJXET
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Density
4M bit
Organisation
256Kx16
U(cc)
3.0 V
Package
BGA48
U(cc) min
2.2 V
U(cc) max
3.6 V
Permis.T(A) min
-40 °C
Permis.T(A) max
85 °C
Automotive
AEC-Q(100)
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
Type
FAST
Supplier Part
SP005647895
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
ABC-Code
A
Supplier Lead time
22 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
INFINEON
INFINEON CY7C1049GN-10VXIT
CY7C1049GN-10VXIT
Semiconductors
  • SRAM 4Mb x8 10ns SOJ36 85°C