CY7C1061GE30-10ZXI
INFINEON
CY7C1061GE30-10ZXI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Density
16M bit
Organisation
1Mx16
U(cc)
3.0 V
Package
TFSOP48
U(cc) min
2.2 V
U(cc) max
3.6 V
Permis.T(A) min
-40 °C
Permis.T(A) max
85 °C