CY7C1380KV33-167AXI
INFINEON
CY7C1380KV33-167AXI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Density
18Mbit
Organisation
x18
Access Time
3.4 ns
U(cc)
3.3 V
Package
QFP100
Cycle Time
167 MHz
U(cc) max
3.6 V
U(cc) min
3.135 V
Permis.T(A) min
-40 °C
Permis.T(A) max
85 °C