FP15R12KT3BPSA1
INFINEON
INFINEON SP005422324
image shown is a representation only
FP15R12KT3BPSA1
Description: 3PH-PIM 1200V 15A ECONO2-5 Supplier: INFINEON Matchcode: FP15R12KT3 Rutronik No.: IGBT3078 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: ECONO2-5 Packaging: TRAY
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
1200 V
I(C)
15 A
td(on)
30 ns
P(tot)
125 W