IGI60L1414B1MXUMA1
INFINEON
INFINEON SP005987622
image shown is a representation only
IGI60L1414B1MXUMA1
Description: N-CH 600V 6.0A 140mOhm TFLGA-27 Supplier: INFINEON Matchcode: IGI60L1414B1M Rutronik No.: HVMOS1502 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: TFLGA-27 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
600 V
I(D)at Tc=25°C
6.0 A
RDS(on)at 10V
140 mOhm