IPA60R210CFD7XKSA1
INFINEON
IPA60R210CFD7XKSA1
Description: N-CH 650V 42A 210mOhm TO220FP Supplier: INFINEON Matchcode: IPA60R210CFD7 Rutronik No.: TMOS2428 Unit Pack: 50 MOQ: 500 package: TO-220FP Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
650 V
I(D)at Tc=25°C
42 A
RDS(on)at 10V
210 mOhm
Q(g)
23 nC
P(tot)
25 W