IPD95R450PFD7ATMA1
INFINEON
INFINEON SP005547015
image shown is a representation only
IPD95R450PFD7ATMA1
Description: N-CH 950V 13.3A 450mOhm DPAK Supplier: INFINEON Matchcode: IPD95R450PFD7 Rutronik No.: TMOS6721 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 package: DPAK Packaging: REEL
V(DS)
950 V
I(D)at Tc=25°C
13.3 A
RDS(on)at 10V
450 mOhm
Q(g)
43 nC
P(tot)
104 W