08055C333KAT2A
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX 08055C333KAT2A
image shown is a representation only
08055C333KAT2A
Description: KC 33nF 0805 10% 50V X7R Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: KC33N0805X7R050K NORM Rutronik No.: KKK2688 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
33n F
V(N)
50 V
Case size
0805
Tolerance
10%
Dielectric
X7R
Product status
NO INFO
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
2 mm
Termination
NISN
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.94 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0805
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC0805KRX7R9BB333
CC0805KRX7R9BB333
Passive Components
  • KC 33nF 0805 10% 50V X7R