IXBX50N360HV
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXBX50N360HV
image shown is a representation only
IXBX50N360HV
Description: IGBT 3600V 50A 2,9V TO-247PLUS-HV Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXBX50N360HV Rutronik No.: IGBT3334 Unit Pack: 30 MOQ: 300 package: TO-247PLUS Packaging: TUBE
V(CE)
3600 V
I(C)
50 A
V(CEsat)
2.9 V
Package
TO-247PLUS
P(tot)
660 W