Q6016LH6TP
LITTELFUSE
LITTELFUSE Q6016LH6TP
image shown is a representation only
Q6016LH6TP
Description: TRIAC 6A 600V TO220 insulated Supplier: LITTELFUSE Matchcode: Q6016LH6TP Rutronik No.: THYR90524 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: TO220 Packaging: TUBE
I (TRMS) eff
6 A
U(RRM)
600 V
I(GT) max
35 mA