Q8008LH4TP
LITTELFUSE
LITTELFUSE Q8008LH4TP
image shown is a representation only
Q8008LH4TP
Description: ALTERNISTOR 8A 800V TO220 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: Q8008LH4TP Rutronik No.: THYR90038 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: TO220 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
I (TRMS) eff
8 A
U(RRM)
800 V
Tab voltage
INSULATED
I(GT) max
35 mA