087-1-007-0-T-XS0-1020
BINDER MPE
087-1-007-0-T-XS0-1020
Description: 07P PINHEADER 2,54 1R H=10,20MM Supplier: binder mpe Matchcode: 08710070TXS01020 Rutronik No.: CONN4390 Unit Pack: 800 MOQ: 5600 Packaging: INDIVIDUAL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
07
Contact pitch
2.54 mm
Number of rows
01
Contact style
MALE
Termin.style
THT
Contact plating
TIN
Orientation
STRAIGHT
Current rating
0.00 A
Voltage rating
00 V