RAC15-24SK
RECOM
RECOM RAC15-24SK
image shown is a representation only
RAC15-24SK
Description: AC/DC Mod 85-264V to 24V 15W 3kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC15-24SK Rutronik No.: ICDCDC4645 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: Standard Packaging: TUBE
Power
15 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
24 V(DC)
Output current
615 mA
Isolation
3 kV(DC)
Reg./ Unreg.
REG
Efficiency
85 %