RBBA3000-50
RECOM
RECOM RBBA3000-50
image shown is a representation only
RBBA3000-50
Description: SwitchReg 9-60V to 0-60V 50A THT Supplier: RECOM Matchcode: RBBA3000-50 Rutronik No.: ICDCDC4897 Unit Pack: 12 MOQ: 12 package: Half Brick Packaging: TRAY
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
50 A
Vin(min)
9 V(DC)
Vin(max)
60 V(DC)