MSM03005
SAURO
SAURO MSM03005
image shown is a representation only
MSM03005
Description: 03P Terminal_Block 5.08mm Supplier: SAURO Matchcode: MSM03005 Rutronik No.: COTERM5740 Unit Pack: 600 MOQ: 600 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
03
Contact pitch
5.08 mm
Number of rows
01
Contact style
FEMALE
Termin.style
THT
Contact plating
TIN
Orientation
STRAIGHT
Current rating
24.0 A
Voltage rating
300 V