B380C800DM-E3/45
VISHAY
VISHAY B380C800DM-E3/45
image shown is a representation only
B380C800DM-E3/45
Description: BRIDGE-RECT. 0,9A 600V DFM Supplier: VISHAY Matchcode: B380C800DM Rutronik No.: BG3394 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: DFM Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
I(F)
0.9 A
U(RRM)
600 V
Package
DFM
Packaging
TUBE
U(F)
1 V
T(j)max
125 °C
I²t
10 A²t
RoHS Status
RoHS-conform
I(FSM)
45 A