P6KE30A-E3/54
VISHAY
VISHAY P6KE30A-E3/54
image shown is a representation only
P6KE30A-E3/54
Description: TVS-DIODE UNI 0,6KW 30V DO15 Supplier: VISHAY Matchcode: P6KE30A Rutronik No.: DTRL7216 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: DO15 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
DO15
PowerDissipati
0.6 kW
Application
UNIDIRECTI
Breakdown-V(BR)
30 V
Automotive
NO
Clamping voltag
41.4 V
Stand-off V Vwm
25.6 V
Serie
P6KE
Tolerance
5 %