SMBJ51A-E3/52
VISHAY
VISHAY SMBJ51A-E3/52
image shown is a representation only
SMBJ51A-E3/52
Description: TVS-DIODE UNI 0,6KW 60V SMB Supplier: VISHAY Matchcode: SMBJ51A Rutronik No.: DTRL7343 Unit Pack: 750 MOQ: 750 package: SMB Packaging: REEL
PowerDissipati
0.6 kW
Application
UNIDIRECTI
Breakdown-V(BR)
60 V
Clamping voltag
82.4 V
Stand-off V Vwm
51 V
Tolerance
5 %
ABC-Code
C
Supplier Lead time
11 weeks
Semiconductors
  • TVS-DIO. UNI 0,6KW 19V 3.5%...
Semiconductors
  • TVS-DIODE BI 0,6KW 550V SMB