CY7C1011DV33-10ZSXIT
INFINEON
CY7C1011DV33-10ZSXIT
Description: Async SRAM 2Mb 10ns 3.3V 128Kx16 TSOP44 Supplier: INFINEON Matchcode: CY7C1011DV33-10ZSXIT Rutronik No.: ICRAM6124 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: TSOP44 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Density
2M bit
Organisation
128Kx16
Access Time
10 ns
U(cc)
3.3 V
Package
TSOP44
U(cc) min
3.0 V
U(cc) max
3.6 V
Permis.T(A) min
-40 °C
Permis.T(A) max
85 °C
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
I(cc)
90 mA
Stdby cur.I(Q)
10 mA