CY7C1612KV18-300BZXI
INFINEON
CY7C1612KV18-300BZXI
Description: SRAM 144Mb 8Mx18 QDR II 1.8V 300MHz Supplier: INFINEON Matchcode: CY7C1612KV18-300BZXI Rutronik No.: ICRAM6041 Unit Pack: 1 MOQ: 525 package: FBGA165 Packaging: TRAY
Datasheet
Density
144Mbit
Organisation
8Mx18
U(cc)
1.8 V
Package
FBGA165
U(cc) max
1.9 V
U(cc) min
1.7 V
Permis.T(A) min
-40 °C
Permis.T(A) max
85 °C