RACM90-12SK/OF
RECOM
RECOM RACM90-12SK/OF
image shown is a representation only
RACM90-12SK/OF
Description: AC/DC Mod 85-264V to 12V 90W 4kV OF Supplier: RECOM Matchcode: RACM90-12SK/OF Rutronik No.: SMPS1500 Unit Pack: 9 MOQ: 9 package: open frame Packaging: TRAY
Power
90 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
264 V(DC)
V out
12 V(DC)
Output current
7500 mA
Isolation
4 kV(DC)
Reg./ Unreg.
N/A
Efficiency
87 %