REFIN2U-S90/24/CL
RECOM
RECOM REFIN2U-S90/24/CL
image shown is a representation only
REFIN2U-S90/24/CL
Description: DIN-RAIL SMPS 1*85-276V 24V 90W Supplier: RECOM Matchcode: REFIN2U-S90/24/CL Rutronik No.: ICACDC1200 Unit Pack: 30 MOQ: 30 package: IP20 Packaging: BOX
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
90 W
V(DC) in (min)
85 V
V(DC) in (max)
276 V
V(DC) out
24 V
Output current
3800 mA
No. of outputs
SINGLE
Isolation
3 kV(DC)
Reg./Unreg.
REG
Efficiency
93.6 %