RB058LAM-40TFTR
ROHM
ROHM RB058LAM-40TFTR
image shown is a representation only
RB058LAM-40TFTR
Description: SCHOTTKY-DIODE 40V 3A SOD-128 Supplier: ROHM Matchcode: RB058LAM-40TFTR MPP Rutronik No.: DSKY6598 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD-128 Packaging: REEL
V(RRM)
40 V
I(F)per diode
3 A
V(F)
0.69 V
Technology
SHOTTKY
T(j) max
175 °C
I(FSM)
0.09 A