RBR2L30ADDTE25
ROHM
ROHM RBR2L30ADDTE25
image shown is a representation only
RBR2L30ADDTE25
Description: SCHOTTKY DIODE 30V 2A DO-214AC Supplier: ROHM Matchcode: RBR2L30ADDTE25 MPP Rutronik No.: DSKY6688 Unit Pack: 1500 MOQ: 15000 package: DO-214AC Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
30 V
Configuration
SINGLE
I(F)per diode
2 A
V(F)
0.49 V
Mounting
SMD
Technology
SCHOTTKY
T(j) max
150 °C
I(FSM)
40 A