CC0603KRNPO8BN471
YAGEO
YAGEO CC0603KRNPO8BN471
image shown is a representation only
CC0603KRNPO8BN471
Description: KC 470pF 0603 10% 25V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC470P0603NP0025K NORM Rutronik No.: KKK29250 Unit Pack: 4000 MOQ: 68000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
C(N)
470p F
V(N)
25 V
Tolerance
10%
Dielectric
NP0
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Country
Taiwan
Supplier Lead time
21 weeks
YAGEO
YAGEO CC0603KRX7R9BB471
CC0603KRX7R9BB471
Passive Components
  • KC 470pF 0603 10% 50V X7R
  • package: 0603
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
YAGEO CC0603KRX7R0BB471
CC0603KRX7R0BB471
Passive Components
  • KC 470pF 0603 10% 100V X7R