ESF-200A02-ADB040
ESF-200A02-ADB040
Description:
ENERGY SORAGE STR 5mm BLACK
Supplier:
ADAM TECH
Matchcode:
ESF200A02ADB040
Rutronik No.:
CONN20209
Unit Pack:
27
MOQ:
54
Packaging:
TRAY
Find Alternatives
- No.of contacts
- 01
- Contact pitch
- 0.00 mm
- Number of rows
- 01
- Contact style
- FEMALE
- Termin.style
- _OTHER
- Contact plating
- SILVER
- Orientation
- STRAIGHT
- Current rating
- 200 A
- Voltage rating
- 1500 V
- Series
- ESF
- Oper.temp.min.
- -40 °C
- IP Code
- IP67 mated
- Oper.temp.max.
- 125 °C