DMN53D0LDW-7
DIODES INC
DIODES INC DMN53D0LDW-7
image shown is a representation only
DMN53D0LDW-7
Description: DUAL N-CH 50V 0,36A 1600mOhm Supplier: DIODES INC Matchcode: DMN53D0LDW-7 Rutronik No.: TMOS3031 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOT-363 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
50 V
I(D)at Tc=25°C
0.36 A
RDS(on)at 10V
1600 mOhm
Q(g)
0.6 nC
P(tot)
0.31 W
Logic level
NO
Mounting
SMD
Fast bodydiode
NO
Automotive
Package
SOT-363
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
C
Supplier Lead time
10 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
PANJIT
PANJIT PJW5N06A_R2_00001
PJW5N06A_R2_00001
Semiconductors
  • N-CH 60V 5A 53mOhm SOT-223