BSM300GB120DLCHOSA1
INFINEON
BSM300GB120DLCHOSA1
Description: Half Bridge-IGBT 1200V 300A 62mm Supplier: INFINEON Matchcode: BSM300GB120DLC Rutronik No.: IGBT3158 Unit Pack: 10 MOQ: 10 package: 62MMHB-211 Packaging: TRAY
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
1200 V
I(C)
300 A
td(on)
625 ns
td(off)
2500 ns
P(tot)
125 W