A782MN307M1ELAS025
KEMET
KEMET A782MN307M1ELAS025
image shown is a representation only
A782MN307M1ELAS025
Description: A782 300uF 25V 20% 10x10 Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: HHPC300U25V Rutronik No.: KEL24892 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
C(N)
300 µF
V(N)
25 V
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
135 °C
Lifetime @Tamax
4000 h
Z(100kHz/20°C)
25 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
2750 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
10x10,2 mm
Reel step
16 mm