C0603C102F5GACAUTO
C0603C102F5GACAUTO
Description:
KC 1,0nF 0603 1% 50V NP0 AECQ
Supplier:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
KC1,0N0603NP0050FAECQ
Rutronik No.:
KKA1984
4000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 1n F
- Case size
- Dielectric
- NP0
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 1%
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 1.6 mm
- Diameter/width
- 0.8 mm
- Height
- 0.8 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm