C0603C104Z3VAC7867
C0603C104Z3VAC7867
Description:
KC 100nF 0603 -20+80% 25V Y5V
Supplier:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
KC100N0603Y5V025Z NORM
Rutronik No.:
KKK26625
4000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
- C(N)
- 100n F
- V(N)
- 25 V
- Case size
- Tolerance
- -20+80%
- Dielectric
- Y5V
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- COMMERCIAL
- T(A) min
- -30 °C
- T(A) max
- +85 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 1.6 mm
- Diameter/width
- 0.8 mm
- Height
- 0.8 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm