C4AQNBW5300M3MJ
C4AQNBW5300M3MJ
Description:
FP 30uF 1000Vdc 5% P52,5 MKP
Supplier:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FP30U52,51000V5%
Rutronik No.:
KFO12174
Unit Pack:
27
MOQ:
81
Packaging:
BULK
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 30µ F
- U(N)
- 1000 V
- Voltage type
- DC
- Tolerance
- 5 %
- Pitch
- 52.5 mm
- Dielectric
- MKP
- Test voltage
- 1500 V
- Pulse immunity
- 17 V/µs
- T(A) max
- 105 °C
- T(A) min
- -55 °C
- Lead length
- 6+0-2 mm
- Length
- 57.5 mm
- Diameter/Width
- 30 mm
- Height
- 45 mm