F161SP474M063V
KEMET
KEMET F161SP474M063V
image shown is a representation only
F161SP474M063V
Description: FC 470nF 63Vdc 2824 20% PET Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: FC470N282463V20% Rutronik No.: KFO11593 Unit Pack: 2300 MOQ: 2300 package: 2824 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
470n F
U(N)
63 V
Voltage type
DC
Tolerance
20 %
Dielectric
PET
Test voltage
100.8 V
Pulse immunity
25 V/µs
T(A) max
125 °C
T(A) min
-55 °C
Tape type
REEL
Length
7.3 mm
Diameter/Width
6 mm
Height
3.5 mm