LDBAB3100GC5N0
LDBAB3100GC5N0
Description:
FC 100nF 16Vdc 1210 2% PPS
Supplier:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FC100N121016V2%
Rutronik No.:
KFO12768
Packaging:
REEL
- C(N)
- 100n F
- U(N)
- 16 V
- Voltage type
- DC
- Tolerance
- 2 %
- Dielectric
- PPS
- Test voltage
- 28 V
- T(A) max
- 125 °C
- T(A) min
- -55 °C
- Length
- 3.3 mm
- Diameter/Width
- 2.5 mm
- Height
- 2 mm