R82DC3470AA60K
KEMET
KEMET R82DC3470AA60K
image shown is a representation only
R82DC3470AA60K
Description: FR 470nF 63Vdc 10% P5 MKT Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: FR470N563V10% Rutronik No.: KFO11018 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: BULK
C(N)
470n F
U(N)
63 V
Tolerance
10 %
Pitch
5 mm
Test voltage
88.2 V
Pulse immunity
160 V/µs
T(A) max
105 °C
T(A) min
-55 °C
Lead length
4+1,5 mm
Length
7.2 mm
Diameter/Width
3.5 mm
Height
7.5 mm
Packaging
BULK
ABC-Code
B
Prices
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET R82DC3470DQ60K
R82DC3470DQ60K
Passive Components
  • FR 470nF 63Vdc 10% P5 MKT
  • Packaging: AMMOPACK
Topseller
KEMET a YAGEO company
KEMET R82DC3470DQ60J
R82DC3470DQ60J
Passive Components
  • FR 470nF 63Vdc 5% P5 MKT