T491B106K010AT
T491B106K010AT
Description:
TC 10uF 10V 10% Case B
Supplier:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
TC10U10VB
Rutronik No.:
KTA8421
Packaging:
REEL BLI
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 10µ F
- U(N)
- 10 V
- Case code
- B
- ESR
- 3 Ohm
- Tolerance
- 10 %
- Automotive
- NO
- Leakage current
- 1 µA
- T(A)min
- -55 °C
- T(A)max
- 125 °C
- EIA code
- Dissip.factor
- 0.06
- ESR at frequen.
- 100 kHz
- ESR at temp.
- 25 °C
- Dielectric
- TA2O5
- Length
- 3.5 mm
- Width
- 2.8 mm
- Height
- 1.9 mm