02013D102KAT2A
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX 02013D102KAT2A
image shown is a representation only
02013D102KAT2A
Description: KC 1,0nF 0201 10% 25V X5R Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: KC1,0N0201X5R025K NORM Rutronik No.: KKK20614 Unit Pack: 15000 MOQ: 135000 package: 0201 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1n F
V(N)
25 V
Case size
0201
Tolerance
10%
Dielectric
X5R
Product status
NO INFO
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+85 °C
Bendingstrength
2 mm
Termination
NISN
Length
0.6 mm
Diameter/width
0.3 mm
Height
0.3 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0201
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
MURATA
MURATA GRM033R71E102KA01D
GRM033R71E102KA01D
Passive Components
  • KC 1,0nF 0201 10% 25V X7R
  • package: 0201
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
MURATA
MURATA GRM033R71C102KA01D
GRM033R71C102KA01D
Passive Components
  • KC 1,0nF 0201 10% 16V X7R