04025C222JAT2A
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX 04025C222JAT2A
image shown is a representation only
04025C222JAT2A
Description: KC 2,2nF 0402 5% 50V X7R Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: KC2,2N0402X7R050J NORM Rutronik No.: KKK20003 Unit Pack: 10000 MOQ: 80000 package: 0402 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
2,2n F
V(N)
50 V
Case size
0402
Tolerance
5%
Dielectric
X7R
Product status
NO INFO
Design / type
STANDARD
Purpose of use
COMMERCIAL
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
2 mm
Termination
NISN
Length
1 mm
Diameter/width
0.5 mm
Height
0.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
2 mm
Packaging
REEL PAP
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
0402
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
ABC-Code
C
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
MURATA
MURATA GRM155R71H222JA01D
GRM155R71H222JA01D
Passive Components
  • KC 2,2nF 0402 5% 50V X7R