TMOV20RP130ML2T7
LITTELFUSE
LITTELFUSE TMOV20RP130ML2T7
image shown is a representation only
TMOV20RP130ML2T7
Description: VDR 20mm DC=170V CL=340V 100J Supplier: LITTELFUSE Matchcode: VR130V20 Rutronik No.: WVDR2474 Unit Pack: 400 MOQ: 1200 package: 20mm Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Length
23 mm
U(AC)
130 V
U(DC)
170 V
U(CL)
340 V
Max.current
10000 A
Energy
100 J
Packaging
REEL
Width
7.5 mm
Automotive
NO
Height
25.4 mm
Package
20mm